Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
žena s dítětem

Pneumokoková onemocnění u dětí

Pneumokok je zákeřná bakterie Streptococcus pneumoniae, která může náhle zaútočit a způsobit závažné onemocnění, jako je meningitida (zánět mozkových blan), sepse (otrava krve) a zápal plic. Pneumokok je také jednou z častých příčin mnohdy bolestivého zánětu středního ucha. Při průniku pneumokoků do krevního oběhu dochází k celkovým nákazám, které jsou velmi závažnými a život ohrožujícími stavy. Navíc mohou zanechávat celoživotní následky, přičemž často mohou onemocnět naprosto zdravé děti.

Zjistit více
dítě po očkování

Očkování jako prevence

Dejte svému miminku šanci, aby se bránilo samo proti pneumokokovému onemocnění. Očkovací látky chrání lidský organismus před určitými nemocemi. Vakcíny se vyrábí z oslabených nebo usmrcených infekčních organismů, v případě pneumokoků jde o neživé části tohoto organismu. Konjugované vakcíny (například Prevenar 13) mají schopnost navodit dlouhodobou imunitu i u nejmenších dětí.

Zjistit více
Prevenar balení

Prevenar 13

Vakcína Prevenar 13 je určená k očkování kojenců a malých dětí ve věku od 6 týdnů do 17 let. Díky svému složení pomáhá vytvořit protilátky na 13 pneumokokových sérotypů, včetně v původci invazivního pneumokokové onemocnění v České republice. Vakcína Prevenar 13 je částečně hrazena z veřejného zdravotního pojištění pro děti. Doplatek pro rodiče se pohybuje v rozmezí 500 až 600,-Kč. Na přesnou výši doplatku se zeptejte svého praktického lékaře pro děti a dorost.

Zjistit více Více o vakcíně Prevenar

Často kladené otázky

Často kladené otázky, očkování proti pneumokokům u dětí Zjistit více

Novinky o očkování dětí

Novinky: očkování dětí proti pneumokokům Zjistit více