Pneumokoková vakcína Prevenar 13

Prevenar 13 je pneumokoková polysacharidová konjugovaná vakcína určená k očkování proti invazivním pneumokokovým onemocněním, která se podává dětem ve věku od 6 týdnů do 17 let a dospělým od 18 let.

Prevenar 13

Ochrana před závažnými infekcemi

Prevenar 13 pomáhá chránit před meningitidou a celkovou pneumokokovou infekcí organismu. U dětí navíc může chránit před velmi bolestivým zánětem středouší, který je u dospělých relativně vzácný. Prevenar 13 pokrývá až 90 % typů pneumokoků, které jsou rezistentní proti běžně užívaným antibiotikům.

Snížení výskytu onemocnění v zemích, kde se pravidelně očkuje

Prevenar 13 je v mnoha zemích (cca v 50 státech, mimo jiné i na Slovensku) zařazen do pravidelného očkování dětí a ukazuje se, že v těchto zemích výskyt pneumokokových onemocnění klesá. Dá se předpokládat, že pokud bude ochrana proti pneumokokům v obou krajních věkových spektrech (malé děti a nejstarší populace), dále se bude výskyt pneumokokových onemocnění snižovat.

Prevenar 13 i pro osoby již očkované

Pacienti, kteří byli očkováni dosud dostupnou třiadvacetivalentní polysacharidovou vakcínou v minulosti, mohou být očkováni konjugovanou pneumokokovou vakcínou Prevenar 13.Vědomostní soutěž s vakcínou Prevenar 13
Vědomostní soutěž s vakcínou Prevenar 13

Platnost: 1.2. - 28.2.2018
Ověřte si svoje vědomosti o vakcíně Prevenar 13 v krátkém testu.