x13x proč chránit dítě vakcínou Prevenar 13

Rodiče mají právo na co největší ochranu svých dětí, proto je Prevenar 13 zařazen do systému hrazeného očkování proti pneumokokům.

x13x proč chránit dítě vakcínou Prevenar 13

 • Rodiče mají právo na co největší ochranu svých dětí, proto je Prevenar 13 zařazen do systému hrazeného očkování proti pneumokokům.
 • Vakcínou Prevenar 13 je možné pokračovat i tehdy, pokud jste již zahájili očkování Prevenarem.
 • O očkování vakcínou můžete požádat svého dětského lékaře.

13x proč své dítě očkovat vakcínou Prevenar 13

 1. Prevenar 13 je postaven na základech celosvětově prověřené vakcíny Prevenar, která pomáhala chránit české děti již od roku 2005.
 2. Prevenar 13 byl zdokonalen tak, že poskytuje co nejširší ochranu proti typům pneumokoka způsobujícím invazivní onemocnění u nejmenších dětí v České republice.
 3. Prevenar 13 pomáhá chránit nejmenší děti i proti typům pneumokoka, proti kterým dosud nebyla možnost ochrany.
 4. Prevenar 13 je vakcína, která byla zvolena jako jediná pro plošné očkování dětí v USA, Velké Británii, Francii, na Slovensku a dalších zemích.
 5. Prevenar 13 a Prevenar jsou jediné konjugované vakcíny určené k ochraně dětí jak před invazivními onemocněními, záněty středního ucha, tak i před zápaly plic způsobenými pneumokoky.
 6. Prevenar 13 je v České republice jediná konjugovaná vakcína určená k povinnému očkování proti pneumokokovým infekcím u dětí se zdravotními indikacemi.
 7. Prevenar 13 a Prevenar jsou jediné konjugované vakcíny určené k ochraně dětí před pneumokokovými infekcemi až do věku 5 let.
 8. Prevenar 13 je možné bezpečně aplikovat s dalšími očkovacími látkami (např. s hexavakcínou) a je dobře snášen.
 9. Prevenar 13 byl vyvinut farmaceutickou společností Pfizer, která má více než stoletou tradici výroby očkovacích látek.
 10. Prevenar 13 obsahuje prověřený nosič, který se v konjugovaných vakcínách bezpečně používá více než 20 let.
 11. Prevenar 13 a Prevenar jsou jediné pneumokokové konjugované vakcíny používané jak Evropě, tak i v USA.
 12. Prevenar 13 je přípravkem firmy Pfizer, která má nejdelší zkušenost s výrobou pneumokokových konjugovaných vakcín pro nejmenší děti.
 13. Prevenar 13 je od května 2010 částečně hrazen ze zdravotního pojištění.

O použití přípravku Prevenar 13 se má rozhodnout na podkladě oficiálních doporučení, která berou v úvahu dopad invazivního onemocnění v různých věkových skupinách, jakož i epidemiologickou rozmanitost sérotypů v různých zeměpisných oblastech. V klinických studiích byly nejčastěji hlášené nežádoucí účinky reakce v místě vpichu, horečka, podrážděnost, nechutenství, zvýšená spavost a nespavost. Po vakcinaci přípravkem Prevenar 13 se u Vašeho dítěte mohou vyskytnout vedlejší účinky podobné těm, které se objevují i u jiných vakcín. Přecitlivělost na jakoukoliv složku přípravku představuje kontraindikaci jeho užití. Podobně jako u jiných vakcín i aplikace přípravku Prevenar 13 má být odložena u jedinců trpících akutním závažným horečnatým onemocněním. Přítomnost mírné infekce jako je nachlazení, by ale neměla být příčinou oddálení očkování. Prevenar 13 neposkytuje očkovaným dětem 100% ochranu před onemocněními vyvolanými pneumokoky, jejichž sérotypy jsou obsaženy ve vakcíně, a nechrání před sérotypy neobsaženými ve vakcíně.

Registrovaný léčivý přípravek. Přečtěte si, prosím, pečlivě příbalovou informaci.

Hodnocení článku Líbí se vám článek?
Počet hodnocení: 0
Čtěte dále
Očkování proti pneumokokům – výběrová, ale fungující prevence!

Očkování proti pneumokokům – výběrová, ale fungující prevence!

Pneumokoky jsou poměrně velká skupina bakterií, které jsou vysoce adaptované na soužití s člověkem. Setkáte se s nimi doslova...

Očkovací kalendář si pečlivě naplánujte

Očkovací kalendář si pečlivě naplánujte

Vakcinace proti pneumokokovým infekcím sice nepatří mezi tzv. povinná očkování, stále více rodičů ale své ratolesti očkovat nechává.

Pneumokok může přežívat na nečekaných místech. Víte, kde a jak dlouho?

Pneumokok může přežívat na nečekaných místech. Víte, kde a jak dlouho?

Bakterie Streptococcus pneumoniae, kterou většina z nás zná pod kratším názvem pneumokok, může vyvolat řadu onemocnění včetně zápalu plic,...

Před bolavým uchem chrání očkování

Před bolavým uchem chrání očkování

Zánět středního ucha je po infekcích horních dýchacích cest druhým nejčastějším onemocněním v dětském věku. Během prvního roku života...

Očkování: rozhodujte se jen podle ověřených informací!

Očkování: rozhodujte se jen podle ověřených informací!

Názory na nutnost očkování se různí. Řada lidí se dnes tomuto procesu brání, především se jedná o rodiče, kteří...

Je rozdíl mezi jednotlivými vakcínami proti pneumokoku?

Je rozdíl mezi jednotlivými vakcínami proti pneumokoku?

Ano, vakcíny se liší stavbou a počtem sérotypů. Nejmenší děti se očkují konjugovanými pneumokokovými vakcínami, které dokáží dítě dlouhodobě...

Cookie Consent